fbpx

10 rzeczy, o których warto pamiętać podczas organizacji wesela

1. Ustalenie godziny ślubu

To o której zacznie się ślub ma duży wpływ, na to, jak długo będzie trwała zabawa. Im wcześniej odbędzie się msza święta, tym szybciej Wy i Wasi goście będziecie na sali, co pozwoli na dłuższą zabawę. Pamiętajcie, że odległość od kościoła do sali ma duże znaczenie. Jeżeli musicie przejechać 100 km to warto pomyśleć o ślubie np. o 16:00. Póki skończy się msza i goście złożą życzenia to  finalnie na salę dojedziecie około 19:00.

2. Oprawa muzyczna

To czy wybierzecie zespół czy dja zależy od Waszych upodobań muzycznych. Pamiętajcie, że zespół ma ograniczony Repertuar i potrzebuje więcej przerw między setami muzycznymi, kiedy dj jest w stanie zagrać każdą wybraną przez Was piosenkę.  Dobry zespół potrafi zrobić koncertowy klimat, grając muzykę na żywo co sprawdzi się w przypadku lubiących taki rodzaj oprawy muzycznej – gości. Nowością jest połączenie dj-a i zespołu muzycznego co trafi w gusta każdego gościa i Pary Młodej. Warto przemyśleć takie rozwiązanie.

3. Kamerzysta & fotograf

Wiele osób rezygnuje z usług kamerzysty, biorąc samego fotografa. Wiadomo, że zdjęcia z Waszego najważniejszego dnia w życiu będą wspaniałą pamiątką, warto jednak wziąć pod uwagę film. Kiedy po latach obejrzycie jak bawiliście się podczas Wesela, gwarantuję, że wrócą większe wspomnienia niż z samych zdjęć.

4. Sala weselna

Przy wyborze sali weselnej warto wziąć pod uwagę czy jest dobry dojazd, czy zespół lub dj nie będzie musiał pokonać dużej odległości ze sprzętem np. na drugie piętro, czy w ofercie jest słodki i wiejski stół, do której godziny może trwać zabawa, czy jest miejsce do spędzenia czasu poza salą. Te wszystkie czynniki pomogą Wam w wyborze. Warto porównać kilka ofert jeśli oczywiście terminy na salach są wolne.

5. Dodatkowe atrakcje na wesele

Aby Wasi goście mogli milej i efektywniej spędzić czas, można zamówić atrakcje weselne takie jak fotobudka, lub występ gwiazdy muzycznej. W modzie zrobiły się open bary serwujące drinki alkoholowe lub bezalkoholowe. Często zdarzają się również występy iluzjonistów lub taniec z ogniem w ciepłe dni bo to musi odbywać się na podwórku.

6. Dobór muzyki

To jaką dj lub zespół wprowadzi atmosferę grając taneczne utwory ma wpływ na bawiących się gości. Warto zapytać czy jest możliwość podania Waszej listy piosenek, aby mieć pewność, że Wasze ulubione utwory będą zagrane w trakcie wesela. Nie należy przesadzać z ilością utworów i ograniczyć przykładowo do 30. Może zabraknąć czasu, aby zagrać wszystkie, jednak taka lista może pomóc w określeniu stylu, który lubicie.

7. Podziękowania rodzicom

Podziękowania rodzicom, chrzestnym, dziadkom czy starszej drużbie stały się już standardowym elementem podczas wesel. Często Pary Młode tworzą krótki film ze wspomnieniami co już na zawsze zostanie pamiątką. Kosze prezentowe to również ciekawa forma podziękowań. Są też osoby, które wolą podziękować rodzicom sami bez angażowania gości. Kwestie podziękowań musicie ustalić sami, warto jednak zwrócić uwagę na radość, którą dacie rodzicom dziękując im w wybranej przez Was formie.

8. Tort weselny

Niektóre sale mają w swojej ofercie tort weselny, jeżeli jednak nie ma takiej opcji, to można wybrać ofertę cukierni, która spersonalizuje Wam odpowiednio tort. Figurki lub napisy można kupić gotowe w internecie, jednak warto wspomnieć w cukierni o tym co byście chcieli, aby się w torcie znalazło. Ciekawą opcją podawania tortu gościom jest podanie go na kawałku wafla.

9. Zabawy oczepinowe

W internecie jest naprawdę dużo zabaw do wyboru, nowoczesnych, z gadżetami lub tych staropolskich-standardowych. Dj lub zespół na pewno w swojej ofercie posiada wybór zabaw, jednak możecie im polecić swoje pomysły, a osoba odpowiedzialna za prowadzenie wesela-zrealizuje je odpowiednio. Ile powinny trwać oczepiny ?
Spotkałem się z sytuacjami gdzie goście byli żądni zabaw I wtedy czas przekroczył ponad godzinę, standardowo jednak 35 min to optymalny czas na zabawy. Goście, którzy nie biorą udziału w oczepinach, będą mogli szybciej wrócić na parkiet.

10. Poprawiny

Gdzie najlepiej zorganizować poprawiny ?
Która godzina będzie odpowiednia ?

Jeżeli macie w umowie z salą, że jedzenie, które zostanie, możecie zabrać ze sobą to fajną opcją jest zorganizowanie poprawin na własnym podwórku, oczywiście w miarę możliwości, wtedy czas nikogo nie ogranicza, a na świeżym powietrzu inaczej wszystko smakuje. Niektóre sale mają opcję poprawin w umowie, o co także możecie zapytać. Poprawiny na sali zazwyczaj są już od godziny 11:00 – 12:00. Optymalną godziną rozpoczęcia poprawin jest 14:00. O tej porze goście będą już wypoczęci i gotowi na kolejny dzień weselnych przygód. Wszystko jest kwestią dogadania jednak polecam dopytać o szczegóły związane z jedzeniem i miejscem.

DJ Sawik na wesele

DJ Sawik

O mnie

Oferta

Opinie

Współpraca

Galeria

Kontakt

Blog

FAQ