fbpx

Za Co i ile Się Płaci Podczas Organizacji Wesela?

Wiadomo, że organizacja wesela to nie jest prosty temat i niektórym może wydawać się nie do przejścia.  Spokojnie, jeżeli będziecie wiedzieli, co i jak załatwić po kolei, to wtedy wszystko wyda się proste. W poprzednim wpisie podałem propozycje ważnych tematów, na które warto zwrócić uwagę podczas organizacji wesela. Dzisiaj chce skupić się na cenach za usługi niezbędne w Waszym dniu.

Msza święta

Cenniki w każdej parafii nieco różnią się od siebie. Za mszę ślubną ksiądz już przy zapisaniu bierze ustaloną odgórnie kwotę. Standardowa opłata wynosi od 500 do nawet 1500 zł. Przyjęło się, że ślub powinien odbywać się w parafii przyszłej Żony, jeżeli jednak cena ma zagrać główną rolę, to sprawdźcie ceny w obu parafiach. Warto też porównać ceny w różnych okolicznych parafiach blisko waszej miejscowości zamieszkania.

Sala weselna

Sale weselne biorą zazwyczaj opłaty od tzw. „ talerzyka ” a na jego cenę ma wpływ sporo czynników. Zazwyczaj macie do wyboru parę propozycji menu, które różnią się ilością ciepłych posiłków i przystawek na stołach. W cenę również wchodzi wiejski i słodki stół. Jeżeli chcecie, aby cena nie była zbyt wygórowana, możecie zastanowić się nad możliwością samodzielnego zorganizowania wypieków na słodki stół lub swojskich wyrobów na stół wiejski. Ceny w zależności od Sali wahają się od 250 do 500 zł za talerzyk.

Oprawa muzyczna

Bez muzyki nie ma tańca. Muzyka na weselu to bardzo waży element i od tego, kto ją zapewni, zależy właśnie cena. Są do wyboru opcje DJ lub Zespół. Dj-e zazwyczaj biorą od 3000 zł do 8000 zł zaś zespoły muzyczne, z racji tego, że jest więcej członków, mogą kosztować nawet do 15000 zł. Za co się płaci, wybierając usługodawcę na swoje wesele?

Sprzęt muzyczny, bez którego wesele by się nie odbyło.

Oświetlenie, które ubarwi każdy parkiet

Doświadczenie prowadzącego, które zdobywa nieraz przez wiele lat, aby Wasz wieczór był jedyny w swoim rodzaju.

Dodatki na wesele

W wyborze tzw. dodatków na wesele macie sporo możliwości jednak zazwyczaj jest to:

Fotobudka, Drink Bar lub pokazy czy występy muzyczne.

Fotobudka to koszt zależny od ilości godzin wykonania usługi – 200 zł/300 zł za godzinę

Drink Bar – tutaj kwestia, który wybierzecie, niektórzy oferują usługę bez waszego zaangażowania, czyli wszystko mają ze sobą, lub usługa barmańska ze stanowiskiem, jednak alkohol zapewniają państwo młodzi. Ceny od 2500 zł do 5000 zł za ustaloną ilość godzin

Oprawa Foto & Video

Koszt usługi Fotografa-od 2000 zł do 7000 zł

Koszt usługi Video-od 5000 zł do 15000 zł

Ceny różnią się od siebie w zależności od jakości i pozycji na rynku usługodawcy. Warto porównać parę ofert, żeby nie przepłacać.

Garnitur i Suknia

Aby wszystko było zgrane na 100% konieczny jest piękny strój, który swoimi cenami także może zaskoczyć przyszłe Pary Młode.

Ceny Garniturów męskich, w zależności od wybranego modelu wahają się od 1500 zł do nawet 10.000 zł.

Panny Młode Maja ogromny wybór sukien wraz z dodatkami, a ceny zaczynają się od 3000 zł. Górnej cenowej granicy raczej nie ma co ustawiać, bo można np. za suknię na zamówienie zapłacić nawet 20.000 zł! Jeżeli nie chcecie wydawać majątku na swoją wymarzoną suknię, można także skorzystać z opcji wypożyczenia. Jest dużo wypożyczalni w każdym mieście, z których ofert można skorzystać.

DJ Sawik na wesele

DJ Sawik

O mnie

Oferta

Opinie

Współpraca

Galeria

Kontakt

Blog

FAQ