fbpx

Za Co Odpowiedzialny Jest Dj & konferansjer Na Weselu ?

Gdy zaczynacie planowanie swojego wesela, niewątpliwe jest, aby na początku zadbać o oprawę muzyczną. Bez muzyki nie ma tańca, a więc potrzebna jest osoba odpowiedzialna za poprowadzenie Waszej nocy weselnej na najwyższym poziomie. Przy wyborze dja & konferansjera należy zwrócić uwagę na parę rzeczy. Czy posiada odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie? Czy jest w stanie zagwarantować Wam zabawę, którą sobie wymarzycie oraz czy jest osobą dość kontaktową i ugodową?

będe używał nazwy DJ lub konferansjer jako osoby prowadzącej wesele.

 Więc Za co odpowiedzialny jest dj & konferansjer ?

PRZYWITANIE GOŚCI

Pierwszą rzeczą, za którą taka osoba jest odpowiedzialna, jest wprowadzenie oraz przywitanie gości. To właśnie dj ma jako pierwszy kontakt z gośćmi zaraz po ich przybyciu na salę. Podczas planowania wesela na spotkaniu z dj ustalcie, w jaki sposób będzie witał Waszych gości. Czy najpierw powita rodziców, starszą drużbę i później wszystkich gości, czy może ustalicie inny sposób na wejście. Dj przy wejściu zaprasza wszystkich do częstowania się szampanem i pilnuje, żeby każdy z gości, w miarę chęci i możliwości stał na sali z kieliszkiem szampana.

PIERWSZY TOAST SZAMPANEM

Gdy już goście są na sali i Para Młoda także dotarła, dj zaprasza wszystkich uczestników wesela, aby wznieśli pierwszy toast, śpiewając przy tym gromkie 100 lat Parze Młodej. Po odśpiewaniu prosi o odstawienie kieliszków w wyznaczone miejsce. Zazwyczaj jest to stolik przy wejściu lub obsługa sali sama zabiera szkło od gości.

ZAPROSZENIE DO STOŁÓW

Toast wzniesiony, 100 lat odśpiewane więc pora na zajęcie miejsc przy stołach, chyba że ze względu na pogodę nie było życzeń  przy kościele, to teraz jest właśnie czas na życzenia. Dj powinien zakomunikować gości o przypisanych nazwiskach do numerów stolików. Zazwyczaj przy wejściu jest tablica z rozpiską kto, gdzie siedzi, wtedy można uniknąć niepotrzebnego chaosu przy szukaniu swoich winietek na stołach.

PIERWSZY TOAST ZA STOŁAMI

Gdy goście są już przy stołach, a obsługa wydała pierwszy ciepły posiłek, to teraz jest idealny moment, aby wznieść toast nieco mocniejszym trunkiem. Za zdrowie Państwa Młodych! Dj powinien mieć Ciągły kontakt z Parą Młodą i informować o następujących punktach scenariusza, gdyż Wy jako Młodzi na pewno nie będziecie wszystkiego pamiętać.

ZAPROSZENIE DO PIERWSZEGO TAŃCA

Aby taneczny wieczór mógł się rozpocząć, niezbędny jest pierwszy taniec wykonany przez Parę Młodą. W tym momencie po wcześniejszych ustaleniach Dj zaprasza gości do stworzenia kółka, w którym już za moment pojawi się Para Młoda. Tutaj warto także zwrócić się do rodziców, którzy przybyli na wesele ze swoimi pociechami, aby dzieciaczki podczas pierwszego tańca stały przy rodzicach. Goście już czekają na Młodych więc czas na pierwszy taniec !

ZAPROSZENIE DO ZABAWY

Kolejnym elementem wesela, za który odpowiedzialna jest osoba prowadząca, jest zaproszenie gości do zabawy. Po jedzeniu jest czas na chwilę relaksu, rozmów ze znajomymi, obejrzenie pięknych miejsc wokół sali. Następnie pierwszy taniec, po którym chętni do zabawy goście powinni zostać na parkiecie. Charyzma prowadzącego na pewno przyciągnie na parkiet żądnych całonocnej zabawy-gości.

DOSTOSOWANIE SIĘ DO SCENARIUSZA

Każda osoba odpowiedzialna za obsługę muzyczną powinna dostosowywać się do harmonogramu wydawania posiłków lub organizacji dodatkowych atrakcji na weselu. Musi pilnować czasu i być w stałym kontakcie z Parą Młodą, aby nie zaczynać punktów scenariusza, gdy Pary Młodej nie ma na sali. Jest tu potrzebne wspólne działanie. Oczywiście po wcześniejszym ustaleniu, bo być może niektóre Pary Młode mogą dać wolną rękę obsłudze muzycznej i nie koniecznie być przy każdym punkcie scenariusza.

BIESIADA ZA STOŁAMI

Kto nie lubi znanych przyśpiewek przy stole ? O ile nie skorzystacie z usług akordeonisty lub innej osoby odpowiedzialnej za poprowadzenie biesiady za stołami to Wasz dj może to zorganizować po wcześniejszym ustaleniu i wyrażeniu chęci na biesiadę za stołami. Taka zabawa może się świetnie sprawdzić np. po którymś ciepłym posiłku, gdy goście już zjedli, a jeszcze zostają na swoich miejscach. Poprowadzić biesiadę można np. śpiewając do podkładu lub zagrać ulubione przyśpiewki np. na gitarze, lub akordeonie, jeżeli oczywiście dj, którego wybraliście potrafi grać na którymś z instrumentów. W moim przypadku możemy zaśpiewać do podkładów lub wyjdę do gości z nagłośnioną gitarą i mikrofonem.

ZABAWY INTEGRACYJNE

Dj w swoim repertuarze powinien mieć także zabawy, które zbliża do siebie gości oraz pozwolą poznać się dwóm rodzinom bardziej. Są to tak zwane zabawy integracyjne. Nie ma idealnego momentu na przeprowadzenie takiej zabawy, dlatego dobry wodzirej będzie umiał zaimprowizować i znaleźć miejsce na zabawy integracyjne. 

INFORMACJE O ATRAKCJACH

Jeżeli macie dogadane dodatkowe atrakcje na Swoje wesele, to do zadań prowadzącego należy informowanie na bieżąco gości co i kiedy ma się wydarzyć. Mogą to być różnego rodzaje pokazy artystyczne, występy gwiazdy lub fotobudka. Dj ma zapisane w swoim notatniku godziny tych wydarzeń i powiadamia gości o następujących atrakcjach

PODZIĘKOWANIA PARY MŁODEJ

Bardzo ważnym punktem podczas realizacji wesela są podziękowania. Mogą one dotyczyć tylko rodziców, innych członków rodziny, lub przyjaciół. Dj w ustalonym czasie zaprasza osoby, których podziękowania będą dotyczyły na środek sali oraz zaprasza gości, aby uczestniczyli podczas tej ważnej chwili.

TORT – INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zazwyczaj po podziękowaniach pojawia się na środku sali tort weselny. Jest to bardzo ważna chwila podczas Wesela. Dj zaprasza przede wszystkim Parę Młoda na środek, a później po wcześniejszych ustaleniach-gości. Dj musi ustalić z obsługą sali czy tort będzie podawany gościom do stołu, czy goście sami mają podchodzić do tortu. Po ustaleniu tej kwestii Dj powinien poinformować wszystkich, w jaki sposób dostaną swój słodki kawałek weselnego tortu..

PROWADZENIE OCZEPIN

Oczepiny zazwyczaj są o 24:00, jednak zdążają się wesela, że odbywają się wcześniej lub później. Dj podczas Wesela jest w stałym kontakcie z Parą Młodą i po ustaleniu godziny oczepin zaprasza Parę Młoda na środek, aby rozpocząć staropolskie oczepiny. Dj informuje wszystkich gości o zabawach, które będą się odbywały podczas oczepin, oraz o nagrodach, które są przewidziane dla zwycięzców.

POŻEGNANIE W DOBRYM STYLU

Wesele zbliża się do końca, jednak jeszcze widać, że są osoby chętne do zabawy. Wasz Dj powinien ustalić z Wami, czyli Parą Młodą, czy wesele zostaje przedłużone, czy kończymy o ustalonej godzinie. Jeżeli przedłużamy, to powinien o tym poinformować gości, a być może sprawi radość gościom, którzy są chętni na dalszą zabawę. Zazwyczaj jest tak, że podczas składania sprzętu przez DJ-a muzyka jeszcze może grać, jeżeli obsługa sali wyrazi na to zgodę. Na koniec całej imprezy Dj żegna się z najwytrwalszymi gośćmi, dziękując za zabawę.

DJ Sawik na wesele

DJ Sawik

O mnie

Oferta

Opinie

Współpraca

Galeria

Kontakt

Blog

FAQ