fbpx

Scenariusz podczas organizacji wesela

Wesele od momentu przyjazdu na salę, aż do ostatniego gościa powinno mieć scenariusz, dzięki któremu prowadzący będzie mógł w sposób zaplanowany prowadzić Waszą uroczystość. Wszystko powinno być ustalone przy spotkaniu z osobą odpowiedzialną za obsługę muzyczną imprezy. Kilka z najważniejszych punktów możecie przeczytać w tym wpisie.

PRZYWITANIE NA SALI

 Msza święta się zakończyła i wszyscy uczestnicy wesela na czele z Parą Młodą udają się na salę, aby spędzić w szalonych rytmach, wspólną noc. Obsługa sali oraz obsługa muzyczna już czeka na przybycie gości. Para Młoda podjeżdża pod salę, wodzirej wita wszystkich, zachęcając do częstowania się kieliszkiem szampana oraz wznosi pierwszy toast, śpiewając gromkie 100 lat Parze Młodej. Przywitanie gości to pierwszy z punktów scenariusza wesela. Po ustaleniu z prowadzącym można urozmaicić przywitanie, witając po kolei np.:

-rodziców

-dziadków

-starszą drużbę

-rodzeństwo Młodych

-Parę Młodą na końcu, gdy już wszyscy zostaną wyszczególnieni

ŻYCZENIA

Toast wzniesiony, wszyscy odstawili kieliszki, więc pora na kolejny punkt, czyli życzenia. Zazwyczaj życzenia są składane zaraz po zakończeniu mszy przed kościołem. Czasem jednak pogoda nie pozwala, aby odbyło się to na zewnątrz, dlatego zaraz po przywitaniu i pierwszym toaście jest czas na życzenia dla Pary Młodej. Odbywa się to na sali i trwa w zależności od ilości gości.

POSIŁKI

Pierwsze danie jest podawane zaraz po zajęciu miejsc przez gości i Parę Młodą. Podczas posiłku wznoszone są toasty już nieco mocniejszym alkoholem za zdrowie Państwa Młodych. W zależności, jakie dania macie ustalone z obsługą sali weselnej, będą one podawane w wyznaczonych godzinach. Wiadomo, że nie zawsze wszystko się zgodzi czasowo, dlatego warto, aby osoba odpowiedzialna za obsługę wesela miała kontakt z kuchnią i wiedziała, kiedy ma nastąpić przerwa na kolejne danie.

ZABAWA

Po pierwszym daniu i pierwszych toastach nadszedł czas na zabawę. Wodzirej dobiera muzykę pod bawiących się gości, wplatając w międzyczasie tańce integracyjne. Różnorodne style muzyczne, muzyka z różnych epok oraz nowości to nieodłączny element każdego wesela. Zabawa trwa zazwyczaj do kolejnego ciepłego posiłku. Dobry prowadzący będzie wiedział, jak długo powinien zabawiać gości na parkiecie, aby także dać im czas na rozmowy i odpoczynek. Bloki taneczne nie powinny trwać jednak dłużej niż 45 minut.

TORT

Tradycyjnym punktem podczas realizacji uroczystości weselnej jest Tort przygotowany specjalnie Parze Młodej. Uroczysty wyjazd tortu na środek sali To moment, w którym Para Młoda oraz goście wspólnie celebrują chwilę szczęścia. W zależności od ustaleń są różne godziny na podanie tego weselnego, słodkiego specjału. Niektórzy podają tort zaraz po pierwszym daniu, kiedy jeszcze dziadkowie są na sali. Inni chcą, aby ich tort był o 23:00, a jeszcze innym razem tort jest podawany zaraz po oczepinach. Należy ustalić z kuchnią czy goście mają sami podchodzić do krojącej tort obsługi, czy obsługa przyniesie tort wszystkim do stolika.

PUNKTY SCENARIUSZA

Podczas spotkania z prowadzącym Wasze wesele warto zapytać o możliwość zaplanowania elementów, które są dla Was ważne. Prowadzący zapisze Wasze oczekiwania oraz zaproponuje orientacyjne godziny, w których te elementy miałyby zostać zrealizowane. Dokładny czas realizacji wyjdzie na sali po konsultacji z kuchnią godzin wydawania gorących posiłków. Mogą to być:

-podziękowania rodzicom

-podziękowania dziadkom

-podziękowania starszej drużbie

-wyświetlenie filmu na rzutniku

-pokazy artystyczne

-występ muzyczny

-pokazy barmańskie 

i dużo innych, które sobie wymarzycie podczas Waszego wieczoru

OCZEPINY

Jak wiadomo standardowym i przyjętym punktem na polskich weselach są oczepiny. Jest to zbiór zabaw wcześniej ustalonych z Parą Młodą. Do wyboru jest naprawdę dużo konkurencji i tańców, które przypadną do gustu gościom biorącym w nich udział. Oczepiny trwają w zależności od ilości zabaw od 20 minut do nawet 1,5 godziny.

BIESIADA

Wodzirej jest osobą odpowiedzialną za dobrą zabawę na parkiecie  i nie tylko. Jeżeli wybierzecie kogoś, kto gra na instrumencie np. akordeonie czy gitarze, to będziecie mieli na pewno zagraną biesiadę za stołami. Jest naprawdę dużo przyśpiewek, a to jakie zostaną użyte podczas biesiady, zależy od prowadzącego. Jest to świetna opcja, aby w międzyczasie najlepiej pod koniec ciepłego posiłku, gdy goście chcą jeszcze odpocząć, zaśpiewać kilka znanych przyśpiewek oraz pobujać się ” z prawa na lewo „.  Dobrze poprowadzona biesiada zazwyczaj kończy się na parkiecie. 

Kiedy już wszystko macie zaplanowanie zostaje tylko czekać na Wasz dzień i życząc gościom świetnej zabawy-dać porwać się w wir weselnej atmosfery.

DJ Sawik na wesele

DJ Sawik

O mnie

Oferta

Opinie

Współpraca

Galeria

Kontakt

Blog

FAQ